Невеста во Скопје откако кажа ДА доби овации од 1.000 комити (ФОТО)


 

Невеста од Скопје доби неочекуван и ненадеен подарок кога му го кажа судбоносното „да“ на својот избраник во Соборниот храм во Скопје, објави МКД.МК

Надвор пред Соборниот храм ги чекале речиси 1.000 комити, кога невестата излегла надвор од храмот, атмосферата се вжештила, комитите почнале да ѝ пеат песни, па таа целата вчудовидена, земала фотоапарат и почнала да фотографира.

Кој вели дека навивачите немаат романтична душа?

фото – мкд.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1