Невремето ги зароби скопјани во кабините на жичарницата


Големо невреме во Скопје со обилни врнежи, силен ветер и грмотевици. Градот зафатен повеќе од половина час со дожд, а невремето најмногу го погоди Водно, каде имало посетители на Милениумскиот крст.

Кога почнал дождот сите навалиле во жичарницата која престанала да работи и се заглавени во кабините, по што е пристапено кон нивно извлекување.

A1On

nevreme22

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1