Невремето го поплави и Тетово (ФОТО)


Големото невреме кое попладнево го зафати Штип и Пелагонија не го избегна ниту Тетово. Низ социјалните мрежи кружат фотографии од паднати дрвја и поплавени неколку згради, објави ТВ Орбис.

Реката Пена се излеа кај компанијата „Еколог“ во Тетово, поплавувајќи го булеварот „Видое Смилевски – Бато“ во двете насоки: и кон Тетекс и кон градот Тетово. Мостот на Пена е под вода, а сообраќајот по улиците отежнато се одвива.

Според информациите поплавени се три згради од блок 70.

11825184_1013707841983436_5420994490117561642_n topot1-735x400

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1