„ШО ЧЕ ТИ Е ВЕНЕЦИЈА“ – Потоп во Прилеп – Низ улиците само со кајче (Фото)


Невремето кое попладнево ја зафати Пелагонија, улиците во Прилеп ги претвори во реки. Поради обилните врнежи од дожд водата се насобра, па еден жител на Прилеп улиците ги искористи за кајакарење.

11828793_10153560321642899_7208526797686244155_n

Силен дожд денеска попладне наврна во Прилеп и во Битола. Граѓаните објавуваат фотографии од поплавените улици на нивните профили на Фејсбук.

Еден твитерџија се пошегува: „Ако прилепчани не можат да појдат во Венеција, градоначалникот Мацко че ја донеси Венеција во Прилеп“.poplava kajak

може да се забележи дека канализацијата не ја прима водата и ја изфрла надовор. ТВ Орбис се обиде да стапи во контакт со Комуналното претпријатие од Прилеп, но од таму не доби никого.

Фото – ТВ Орбис

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1