ВИДЕО: Гром го запали Исарот над Штип


Гром го запали новоселскиот дел од штипскиот Исар, јавува Канал 5.

Опожарувајќи ја сувата трева, а потпомогнат од ветрот, огнот бргу се прошири фо првите кужи во подножјето на овој дел од градот.grom stip isarot

Сопствениците во паника, заедно со пожарникарите се обидуваат да го спречат огнот да се прошири и да си ги спасат куќите.

-Се се случи одненадеж. Слушнав само силен тресок и бела светлина видов, потем до мојата куќа видов како оган како гори сувата трева. Ветрот огнот го носеше кон мојата и куќата на соседитте. Веднаш зедов кофа со вода, а соседите повикаа пожарникари, вели штипјанка за Канал 5.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1