Незапаметена снежна бура: Запрен сиот сообраќај, откажани 4.500 летови…


Во петок по полноќ до понеделник наутро ќе биде сопрен целиот железнички и автобуски сообраќај во САД.cistenje sneg

Илјадници летови се откажани поради снежната бура која се приближува кон источниот брег на САД. Само во Вашингтон се претпоставува дека ќе заврнат околу 60 сантиметри снег.

Метеоролозите предупредуваат на силни ветрови, а постојат предупредување за прекин на електрична енергија.

Бурата ќе погоди област каде што живеат повеќе од 50 милиони луѓе,а граѓаните веќе ги подготвуваат резервите со храна, па редици на луѓе се забележани во супермаркетите низ САД.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1