„Ни го зеде најмилото“ – Протести за младата Фросина на „Партизанска“


Група млади луѓе денес го блокираа булеварот Партизански одреди кај Универзална сала.

Групата протестираше држејќи транспаренти со порака „Ни го зеде најмилото“.

Младите протестирaa што се уште нема судски епилог за  случајот во кој младата студентка Фросина од Крива Паланка, токму на тоа место на улицата, на пешачки премин беше усмртена во сообраќајна несреќа, пишува Прес 24.
Протестот траеше помалку од еден час.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1