Никогаш не е доцна: Дипломираше 103 годишна бабичка (Видео)


Мери Хант имала тешко детство и морала да се грижи за своите 8 браќа и сестри, а училиштето и било многу оддалечено и не успеала да се образува.

Но оваа решителна баба го инспирираше светот и младите.babadiplom

Таа на возраст од 87 години се запишала во средно училиште, а пред неколку дена на возраст од 103 години си ја зеде својата диплома.

-Ова е нешто што отсекогаш сум го посакувала и до сега не сум имала прилика да го добијам. Сега после 100 години еве ме и мене, изјавила бабата.

Мери се шегува дека следната нејзина станица е завршување на факултет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1