Млада македонска пејачка има рак- потребни се донации


Младата македонска пејачка Орнела Јордановска од мај 2013-та година започна борба со најтешката болест.

Таа има рак на лимфни жлезди и се лекува на клиниката за Хематологија во Скопје.oornelaaa

Последниве две години беше изложена на тешки цитостатски хемотерапии кои за жал не беа доволни за нејзино излекување.

Орнела треба ИТНО да започне со терапија со лекот Bremtuximab кој ќе биде набавен во странство.apelornelaa

Апелот за помош кружи и низ социјалните мрежи. Орнела има снимено неколку песни, а како танчерка учествуваше на настапите на бројни музички ѕвезди.

Сите хумани граѓани кои се во можност да помогнат, тоа нека го направат на следниов начин:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1