Никогаш не е доцна: Мајка, татко и син матурираа во ист ден


maturanti12

Стојна, Благоја и Слободан ја искористија втората шанса која им ја укажа животот и ја положија матурата.

Имено Стојна и Благоја се татко и мајка на 37 годишниот Слободан кои мотиката ја заменија со пенкало и со учење и станаа матуранти. Живеат во српското село Ивањица.

Благоја има 58 години, Стојна има 55, а за медиумите рекла дека кога требало да се школува не го сторила тоа бидејќи немала можности, потоа на свет дошле децата и не ни помислувала дека еден ден ќе матурира.

Сега гордо тројцата ја држат својата диплома

Sky.mk

347902_skolu-zavrsio-i-milutin-dramicanin-koji-je-u-nasoj-akciji-srce-za-decu-dobio-kucu_f

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1