„Побрзајте мама не успеав да ја спасам, ги спасив брат ми и внукот“


Помогнете ми, мајка ми не успеав да ја спасам, ама ги спасив брат ми и внукот, под шок врескал 20-годишниот Оливер П, којшто доживеал ужасна сообраќајка во Хрватска.

fotomazdaПокрај страшната сообраќајна несреќа која што се случила на автопат во Хрватска, дваесетгодишниот Оливер П. Сепак успеал да остане присебен и да ги спаси неговиот брат и внук. Во запаленото возило со швајцарски таблички кое слетало во одводен канал починала неговата мајка четириесет и осумгодишната П.В која била приклештена на седиштето.  Кога доаѓале пожарникарите тој почнал да вика:

„Побрзајте помогнете ми. Мама не успеав да ја спасам, брат ми и внук ми ги спасив“.

За среќа нејзиниoт син триесетгодишниот Зоран и 2,5 годишното внуче биле спасенi поради присебноста на Оливер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1