Николина Пишек забременила со вештачко оплодување


Хрватската водителка Николина Пишек (38) ќе се породи за три месеци во Белград во една клиника каде веќе за неа е резервиран апартман, а нејзиниот сопруг Видое Ристовиќ ќе присуствува на породувањето.

Како што пренесуваат српските Николина поминала голема голгота додека останала бремена. Убавата водителка забременила со вештачко оплодување, што не е реткост, но во нејизниот случај и претходела комплицирана операција.

nikolina pisek 3Поради цисти на јајниците кои и создавале тешки здравствени проблеми, водителката била оперирана во Белград. По неколкудневно закрепнување таа била пуштена од болница. Николина и Видое врската ја започнаа пред две години. Првин својата љубов ја криеа од јавноста а подоцна признаа дека се во врска..

Ова е втор брак на познатата водителка, а на нејзиниот сопруг прв.

– Вистина е дека имав операција но на моите приватни работи не би сакала да им придавам значење во јавноста – изјавиал во една прилика водителката.

Двојката беше на меден месец на Малдиви, а потоа почнаа да планираат проширување на семејството.

Николина од првиот брак ја има 16-годишната ќерка Хана, а Видое ја има ќерката Матеа (4).

Пишек е бремена со девојче.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1