Нил Армстронг одбил да се заколне врз Библијата дека прв стапнал на Месечината (Видео)


Нил Армстронг не ја прифатил понудата од 5 илјади долари за добротворни цели само да ја стави раката над Библијата и да се заколне дека е првиот човек кој стапнал на Месечината.

neil-armstrong-moonУште од кога првите луѓе наводно слетаа на Месечината, кружат неверојатни приказни, на пример дека луѓето всушност никогаш и не биле на Земјениот сателит, Месечината, туку дека се тоа е исценирана лага за да се пренасочи вниманието на народот додека во позадина се ковааат уште поголеми теории на заговор против човештвото.

Така што, изминативе неколку години се појавуваат се понови и понови докази дека целата таа посета на човеккот на Месечината всушност била само добра представа.

Ни покажувале нереални, рачно обработени слики од Месечината, фотошопирани, кои на нив имаат многу детали кои јасно укажуваат дека тие слики се сликани на Земјата, а не на Месечината.

Но наспрема сите овие новооткриени докази, постои можноста дека токму ова е лага и уште една од теориите на заговор, па со цел да откриеме кое од двете сценарија е тоа вистинското и реалното, еден новинар дојде до одлична идеа.

37671311moon_20010627_31553.jpgНовинарот го замоли Нил Армстронг, кој го знаеме како првиот човек кој ја спушти својата нога врз површината на Месечината, да ја стави својата рака врз Библијата и да се заколне дека стварно бил таму.

На изненадување на сите, Нил Армстронг го одби ваквиот предлог и по никоја цена не сакаше да се заколне пред Библијата дека вистина стапнал на Месечината.

Новинарот дури му понудил и 5.000 долари, кои ќе бидат донирани во добротворни цели доколку направи една таква мала ситница, да ја испружи раката врз Библијата и да се заколне дека бил на Месечината но Армстронг не сакаше ни да дискутира понатаму на темата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1