НОВ ШОК! УАПСЕН човекот кого во МИСТЕРИОЗНОТО писмо го обвинија за убиството на Јелена


Анонимно писмо кое стигнало до судот го сомничи Драгоје Милинковиќ, како убиец на пејачката Јелена Марјановиќ. После добивањето на писмото Драгоје е уапсен вчера во Белград.

Милинковиќ, наводно, сакал сам да оди во полиција денес на полиграф, поради обвиненијата дадени во спомнатото писмо.

Сепак, тој беше уапсен за правосилна пресуда за случај 2015 година – кога беше осуден за измама на три лица за 16.500 евра.

За потсетување, презентацијата на одбраната на Зоран Марјановиќ за случајот со убиството на неговата сопруга Јелена, во судот пристигна анонимно писмо во кое се наведува Драгоје Милинковиќ како убиец.

Во писмото се споменува дека Милинковиќ, наводно, го сторил делото по наредба на свекрвата на убиената Јелена, Зорица Марјановиќ, која сакала да го искористи богатството што го наследила нејзината снаа.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1