Нов вирус: Кајмакоски дисквалификуван од Х-фактор


На социјалната мрежа Фејбук се појави нов вирус. Авторите на вирусот тврдат дека Даниел Кајмакоски е дисквалификуван од шоуто X-фактор.

Доколку ја забележите оваа порака или нешто слично во кое се наведува сомнителната страница secure.fejsapp.com не го кликајте, тоа е лажна информација со која хакерите сакаат да ви наштетат.

virus-500

Спротивно од овие информации Кајмакоски вчеравечер повторно ги одушеви и жирито и публиката, која со своите гласови одлучи тој да продолжи понатаму.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1