Нова драма на небото: Француски авион под тревога, итно се вратил во Париз


Авионот на „Ер Франс“  кој летал од Париз за Тунис, прогласил вонредна состојба и пренасочување.

airfrance

Летот АФ1184 се вратил во Париз поради технички проблеми, стои во соопштението.

Авионот испратил порака „7.700“ која се користи во итни случаи. Летот траел еден час кога авионот наеднаш завртил и го сменил правецот на движење.

Засега не е познато со какви проблеми се соочувал авионот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1