Нова крвава егзекуција -исламистите изгореа живи 45 луѓе


Борци на “Исламска држава” изгореа живи 45 лица обвинети во соработка со ирачката армија, соопшти ВВС.

teroristi isis

Масовното убиство се извршило во западен Ирак, провинција Анбар. Малку пред тоа, осум терористи-ликвидатори се обиделе да навлезат во база на ирачката армија, но биле ликвидирани пред да експлодираат.

Оваа база и друг пат била предмет на напади и бомбардирање. Веројатно егзекуцијата е во одговор на смртта на самоубијците, коментираат експертите на ВВС.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1