Кежаровски ќе остане на слобода


Новинарот Томислав Кежаровски ќе остане на слобода, бидејќи Апелациониот суд ја потврдил неодамнешната одлука на Кривичниот суд за условен отпуст на новинарот, објави Фокус.
Според тоа, Кежаровски утре нема да се врати во затвор.
kezarovskiSudenje-685x320
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1