Нова провокација: Графити на УЧК во Ниш! (ФОТО)


Во нишката населба Ледена стена, на главниот пат кон Прокупље, се појави графит “УЧК”, јави Радио-телевизија Србија.

Кратенката за таканаречената Ослободителна војска на Косово е испишана и на ѕидот од една куќа. Полицијата во Ниш се уште не соопштила ништо во врска со овој случај.

Претходно, на 9 мај, на ѕидот од една зграда во Краљево се појави графит со истата содржина.bhasdfjkslf uck11-620x350

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1