Нова серија потреси- охриѓани без сон!


Во Охрид е мирно- нови потреси не се регистрирани, но вчера охриѓани останаа без сон по новата серија потреси, од кои еден беше со јачина од 4,2 степени по Рихтер.

Овој потрес се случил околу полноќ, а епицентарот се наоѓал на 9 километри источно од селото Косел на длабочина од 2 километри.

Следеле и потреси со помала магнитуда од 2,7, 3,5 степени, 2,9, 3,3, степени по Рихтер.

По овие потреси, до сега не се регистрирани други.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1