Нова сообраќајка ја потресе Македонија, 8 годишно дете прегазено од Ландровер


Осумгодишно дете, кое ја преминувало улицата „Јане Сандански“ во централното подрачје на Тетово, се здобило со тешки повреди и по укажаната помош во тетовската болница, итно било пренесено во скопските клиники, пишува Утрински весник.

Детенцето било прегазено од Џип „ландровер“, со скопски таблички, што го управувал 33-годишната тетовка Е.А.

urgenten brza pomos klinika

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1