Сообраќајка на патот Охрид-Струга – Еден загинат, неколкумина повредени


Сообраќајна несреќа која се случила при директен судир на автомобил и мини бус е регистрирана на стариот пат Охрид-Струга.

ФОТО: Ohridnews

ФОТО: Ohridnews

Според првичните и неофицијални информации во несреќата животот го загубило едно лице, додека повеќе се повредени.

Официјална потврда за жртва и бројот на повредени лица се уште нема. Од СВР Охрид само потврдуваат дека имаат пријава за сообраќајна несреќа, но повеќе детали велат ќе соопштат по завршување на увидот на кој присуствува и јавен обвинител

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1