Новата партија на Стевчо Јакимовски ќе се вика ГРОМ


stevco_jakimovski2ГРОМ, партијата на центарот, ќе ги обедини и ќе ги собере на едно место хуманоста, добрината, љубовта кон земјата. Новата партија ќе стане јадро на сите успешни и вредни луѓе во заедничка мисија за Македонија.

Јакимовски вели отворен е да коалицира со сите „граѓани и луѓе што покажале резултати во животот, кои се хумани и вредни и луѓе што ја сакаат Македонија“, изјавил Јакимовски за МКД.МК

Партијата официјално ќе се промовира утре во 19 часот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1