Нови 13 жени заболени – Од што се појавува рак на дојка кај жените во Свети Николе ?!


Нови 13 жени заболени од рак на дојка се откриени во првите седум месеци од годинава во Свети Николе, пишува Канал 5.

Фактот дека во општината со околу 18.500 жители, од кои половина се жени, месечно се откриваат по две новозаболени од оваа болест, е повеќе од алармантен.509447-rak-dojke-1

Изминаа точно 20 години откако од оваа општина кон „остатокот на Македонија“ тргна алармот, но, барем до овој момент, причинителот не е откриен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1