Нови детали за експлозијата во Богданци: Идентификувани загинатите, пожарот изгаснат


Три лица загинаа во денешната експлозија по која следуваше пожар во фабрика за плински боци во Богданци.pozar bogdanci

Според најновите податоци, починатите лица кои се од селото Ѓавато, се на возраст од 59, 42 и 40 години. Повредениот кој е пратен на скопските клиники поради тешките повреди е на возраст од 40 години.

Васе Дуев (42), Златко Дуев (60) и Благој Делков (40).

Полициските екипи во присуство на јавен обвинител вршат увид, по што се очекува да бидат познати повеќе детали затоа како дошло до експлозијата, па пожарот во фабриката.

ВИДЕО: Моментот на експлозијата во фабриката во Богданци

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1