Човечки труп во фаза на распаѓање пронајден во Вардар во Скопје


Човечки труп во фаза на распаѓање бил пронајден утринава во водите на Вардар кај скопско Злокуќани.

Телото го забележал рибар околу 7:30 часот, по што случајот го пријавил во полиција.

vardar-vreka-640x320

Оттаму информираат дека е работи за труп на женско постаро лице, но идентитетот се уште не е познат.

Телото е предадено на обдукција, а во текот на утрешниот ден се очекуваат повеќе информации.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1