Нови детали за скандалот во Делчево- Техничко лице а не професор ги снимал ученичките


Нови детали за скандалот кој денеска го потресе Делчево. Според ексклузивните информации објавени на порталот Делчево денес,  техничко лице а не професор го поставил својот телефон во соблекувалната за да ги снима ученичките додека се пресоблекуваат.skolo delcevo

Иако повеќето медиуми објавија дека станува збор за професор, Делчево Денес дојде со сигурна информација според која лицето што ги снимало ученичките е вработено како техничар и одржувач на спортската сала во делчевската гимназија.

Станува збор за три ученички на возраст од 16 и 17 години од Делчево кои додека се пресоблекувале пронашле мобилен телефон кој бил вклучен да снима.

Полициски службеници од Полициската станица во Делчево извршија увид при што е утврдено дека мобилниот телефон е на 47-годишниот осомничен Б.Ѓ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1