Нови цени на горивата во Македонија


На 8 февруари 2016 Регулаторната Комисија за Енергетика треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата во Македонија.benziska fejs (2)

Според сегашните цени, бензините ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98 се продаваат за 57,5 и 59,5 денари за литро.

Цената на ЕУРО дизелот е 39 денари за еден литар.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1