Новинарска бламажа – прекинале програма да известат за паднат авион, а само се снимало филм (Видео)


 

Телевизијата “WGN-Channel 9” ја прекинала утринската програма за да соопшти итна вест дека авион паднал на една од најпрометните улици во Чикаго.

Си известиле комплетно како ,,Breaking news,, за по 3 минути да сватат дека веста која ја објавиле не е точна – односно се работело за псотавување на сцена за филм кој се снимал. Продуцентите повторно го прекинале програмот, овој пат за да ја кажат вистинската вест и да се извинат. А коментарот на водителот бил ,, вие се зафркавате со мене?,,

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1