Новиот Џејмс Бонд за 90 денари во новото кино во Скопје Сити Мол


Отворањето на новото кино во „Скопје Сити Мол” е на 22 ноември со 3Д авантурата „Животот на Пи“ и новиот Џеjмс Бонд филм „Небесен пад“.

Киното го стопанисува австриската кино-групација Cineplexx заедно со партнерите MCF Films и Continental Film

Користиме најнови технологии за дигитална проекција, овозможувајќи совршен комфор на седиштата во салите и донесувајќи ги најновите блокбастери, вели Кристијан Лангхамер, генералниот директор на Cineplexx International.

На вечерта на отворањето на Cineplexx билетарите за публиката ќе бидат отворени во 20:45 часот, а сите проекции почнуваат во 21:30 часот за што ќе се нуди специјална цена од 90 денари за уживање во првото вистинско кино во “Скопје Сити Мол”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1