Фејсбук ја блокираше страната на грчката неофашистичката „Златна зора“


Насилно однесување, ширење расизам, говор на омраза и постирање нацистички симболи – поради овие причини Фејсбук ги блокирале профилите на членови на грчката неофашистичка партија „Златна зора“.

Партијата, која сега ужива голема популарност во Грција и има свои пратеници поднела жалба го грчката единица за електронски криминал. А за Златна зора потегот бил – цензура.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1