Обама застрашувачки остарел за осум години (ФОТО)


Барак Обама е еден од омилените претседатели на САД. Неговиот неодамна отворен профил на Фејсбук брои стотици илјади фанови, а речиси секоја објава е вистински интернетски хит.obama22

Но, работата на Обама не е само да се фотографира по Фејсбук и објавува статуси. Колку стресен животот на политичарите може да биде најдобро се гледа од споредбата на фотографиите на Обама – од почетокот на претседателскиот мандат и оние снимени неодамна.

Во однос на осум години наназад, Обама денес значајно оседел, има многу повеќе брчки и големи подочници.

barack-obama-sticky1

obama

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1