Обдукцијата завршена: Еве како монструмот се изживувал над Ивана


Завршена е обдукцијата на телото на убиената Ивана Подрашиќ при што биле констатирани стравични повреди кои на несреќната девојка и ги нанел монструмот Дарко Костиќ.ivana33

 

– Констатирани се тешки повреди на главата од удар со тап предмет, најверојатно мотика. На вратот на девојчето се пронајдени и траги од насилно давење, а по целото тело имала очигледни модриники и повреди, што докажува дека Ивана се борела за својот живот, додека убиецот ја тепал, рекол извор од истрагата за српски Блиц.

Обдукцијата докажала и дека девојчето било брутално силувано.

– Повредите се очигледни, а самото силување го призна и уапсениот. Обдукцијата покажа дека девојчето преживеало вистинска тортура од силувачот, што ќе биде потенцирано во обвинението кон убиецот, додал изворот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1