Обид за убиство во „Бар код“ во Тетово


СВР Тетово поднесе кривична пријава за А.И. (40) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела обид за убиство и недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.Пред два дена во угостителскиот објект „Бар код“, пријавениот почнал вербална расправија со обезбедувањето на објектот, по што бил исфрлен од објектот, а откако паднал на асфалтната површина, извадил пиштол што го поседувал без дозвола и испукал еден куршум во воздух, а при обид да биде спречен во намерата, испукал уште еден куршум со кој го погодил А.М.(35) од село Гајре во пределот на левата потколеница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1