Објавена снимка од пилотите на исчезнатиот авион (Видео)


CCTV снимката покажува како капетан Захариј Ахмад Шах, пилотот на Боинг 777  поминува низ безбедноста на аеродромот во Куала Лумпур. Потоа се појавува копилот Фарик Хамид кои исто така е претресен пред да се качи во авион.
piloti-snimka
Шах наводно бил фанатички поддржувач на лидерот на опозицијата Анвар Ибрахим, кој е затворен поради неговата хомосексуалност неколку часа пред авионот да полета. Исто така било објавено дека сопругата на пилотот и трите деца го напуштлеи семејниот дом еден ден пред исчезнување на авионот.

Експерти изјавија дека можно авионот да се приземјил и го емитувал својот последен сигнал од земјата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1