Објавено видео од тепачката меѓу Бразилците и српското семејство


На социјалните мрежи најпрво се појавија фотографии, а сега и видео од тепачката меѓу навивачи на Бразил и Србија, во која според коментарите подебелиот крај го извлекло семејството од Србија.
Немилиот настан се случил на натпреварот од групната фаза меѓу репрезентациите на Бразил и Србија, кој „кариоките“ го добија со 2:0.

Имено, додека се играл натпреварот дошло до тепачка на неколку навивачи, но брзата реакција на обезбедувањето ги смирила.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1