Објавила фотка на фејс како се капе во пари – инспекција и дошла на врата (Видео/Фото)


Џин Нејпол, богата Филипинка која престојува во САД, моментално е под истрага поради сомнение за затајување на данок, откако на својот фејсбук профил постирала фотографија каде буквално се бања во пари. Американските власти кога ја виделе фотографијата провериле дека таа иако е 5 години во САД досега не платила данок и и тропнале на врата.

kupala-se-u-parama-foto-facebook-1381501724-379631Сомнежот додатно го подгреа фактот што нејзината мајка е под истрага во најголемиот случај за измама во историјата на Филипините. Иако на Филипините 28 отсто од населението живее во сиромаштија, Џин нема проблем да се фотографира со брендирана облека и чевли украсени со дијаманти.

Нејзината мајка, Џанет моментално се наоѓа во затвор во својата татковина, каде чека судење за измама „тешка“ 232 милиони долари.

23-годишната Џин, која е студентка на моден дизај, е сопственичка на апартман во Лос Анџелес вреден 1.3 милиони долари, како и недвижнини. позната е дека организира богати забави кои чинат многу – еве како си го прославила 21 роденден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1