Облачно со повремен дожд


Времето денес ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.oblaci mk2

Во текот на наредната недела времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, освен во вторник кога ќе биде стабилно и суво.

Утре максималната температура во земјава ќе се движи од 18 до 24 степени. Во Скопје максимум до 24 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1