Прегазено момче на велосипед кај Зоолошката градина


На булеварот Илинденска пред Зоолошката градина попладнево се случи уште една тешка сообраќајна несреќа во Скопје, во која е повредено момче,јавува  Телма

До несреќата дошло кога автобус го прегазил момчето кое возело велосипед. Според првичните информации момчето се стекнало со тешки повреди од ударот и веднаш со Итна помош било префрлено во Ургентниот центар.

zoo1

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1