Обвинителот ослободен, киднаперите се убиени


Припадниците на левичарскиот „Револуционерен народноослободителен фронт“ се убиени, а обвинителот Мехмет Селим Кираз кој беше заробен во судницата во Истамбул е ослободен извести турската полиција.

Преговорите со киднаперите траеја три часа преговори. Бидејќи не можело да се постигне договор, во судот влегоа турските специјалци и ги убија киднаперите.kidnapiran

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1