Oчекувајте дожд и грмотевици попладне


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени, а дневната од 31 до 38 степени.mk skopje vodno sonce22

Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност во попладневните часови. Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен правец.

Утринската температура ќе биде околу 19, а дневната ќе достигне до 37 степени.

Во недела во поголем дел од земјава ќе биде сончево и топло, само во западните делови ќе има изолирана појава на нестабилност со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи.

Од вторник се очекува сончево и уште потопло време со температури на места и над 40 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1