Од денес до вторник нема возење по Илинденска – затворена е


Поради изведување градежни активности на булевар „Илинден“ од денеска до вторник сообраќајот ќе биде пренасочен во двете насоки.

сообраќајот ќе биде пренасочен на потег од Центар кон Карпош по крстосницата со булевар „8–ми Септември“, непосредно пред бензинската пумпа „Макпетрол“ до крстосницата со улица „Љубљанска“.

Град Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај и да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1