Од денес ќе растат платите


Како што најави владејачката партија во својата програма за 2014-2018, од идниот месец вработените во администрацијата ќе добијат повисоки плати за 4 отсто.

Зголемениот личен доход за октомври тие ќе го примат на стартот од ноември.

Од октомври идната година ќе се зголемат и пензиите. Пензионерите во ноември ќе земаат за 5% повисоки пензии.

plati1 plati

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1