Од денес нема возење на скопската обиколница – затворена е поради снимање филм


АМСМ соопшти дека согласно одобрението од Министерство за транспорт и врски и известувањето од Мануфактура продукција, поради снимање на францускиот филм  „A Fond“, се воведува времена измена на режим на сообраќај на Скопската обиколница.

Обиколницата ќе биде затворена на потегот од клучката Хиподром до клучката Сарај во период од понеделник до петок од 07 до 19 часот, започнувајќи од 07.09 до 28.09.2015.obikolnica.jpg-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1