Од догодина невработените нема да одат лично во ФЗОМ за пререгистрација


Од наредната година ФЗОМ со олеснување за невработените. Нема да доаѓаат лично во Фондот за пререгистрација. Фондот, како што најави директорката Маја Парнарџиева Змејкова податоците ќе ги обезбедува по службен пат од Управата за јавни приходи.

salter

 

 

И тоа прво за поединец а потоа и за цело семејство и ќе проверат дали изминатата година истите имале приходи помалку од дефинираниот праг на сиромаштија. Со оваа мерка на ФЗОМ, нема повеќе да има гужви и турканици пред подрачните служби како што беше досега.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1