Од среда нагло заладување, на повисоките места снег


Според прогнозата на УХРМ, утре ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност и со слаб северен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла.sneg pagja

Од среда се очекува значителна промена на времето, проследена со умерен североисточен ветер и нагло заладување, а во вечерните часови ќе има локален слаб дожд, а на повисоките места слаб снег.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1