Од трезор на скопска банка украдени стотици илјади евра


banka pariТрезорот на банка во Скопје остана без стотици илјади евра, објави Алфа, истакнувајќи дека информацијата ја потврдило и Министерството за внатрешни работи.

Според пренесената информација, парите најверојатно станале плен на тројца вработени во банката, двајца трезористи и еден одговорен за безбедноста на парите.

МВР деталите за овој грабеж најверојатно ќе ги обелодени пред јавноста.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1