Од утре нагло заладување


Од утре нагло заладување како што информира УХМР

Утринските температури ќе бидат во опаѓање, а најниската се очекува да биде за време на новогодишната ноќ кога ќе се спушти во интервал од минус 10 до минус три степени.temperatura vreme

Следува период на променливо облачно и студено време. Утре ќе боде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринските темпертури ќе бидат во опаѓање, а најниски ќе бидат за време на новогодишната ноќ кога ќе бидат во интервал од -11 до -2 степена. Во сабота во западните делови има услови за повремен локален снег, особено на планиниските подрачја, а во недела врнежи се очекуваат на повеќе места.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1