Од вчеравечер 14 потреси во Охрид – паника кај населението


Од синоќа до денес се регистрирани 14 потреси во Охрид. Послабите биле со интензитет од 2.4 до 2.8 степени, а во 8.36 часот и во 10.27 се евидентирани посилни потреси со јачина од 3.7 степени.

Граѓаните се во паника, за неколку недели има 1.000 потреси.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1