Одбраната ќе докажува дека Саздо починал по удар во метална кутија за струја


Удар во метална кутија за струја во една од бандерите на автобуската постројка била причина за смртта на Никола Саздовски, тврди адвокатот Алиспаиќ кој го застапува обвинетиот Скендер Демири кому му се суди за свирепо убиство, пренесе МКД.МК.

Адвокатот Алиспаиќ пред судот рече дека причината за смртта на Саздовски е удар со тврд предмет на задниот дел од главата, односно метална кутија за струја.

Обвинетите не чувствуваат вина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1